Vatikánský archiv může zničit církev a zároveň odhalit UFO

Vatikánský apoštolský archiv je místem, kde je sdružována spousta písemností produkce Svatého stolce. Archiv spadající pod církev opředený řadou nejrůznějších záhad a tajemství. Mezi ně mimochodem patří i různé konspirační teorie. Například údajné informace o UFO nebo zcela jiná fakta o Ježíši, než jaká oficiálně známe.

  • Alternativní název Vatikánský tajný archiv.
  • Latinsky Archivum Secretum Vaticanum.
  • Italsky Archivio Segreto Vaticano.

Vatikánský archiv v číslech

Pojďme se ale nejprve o vatikánském archivu zmínit trochu obecně, stejně, jako jsme to provedli například v článku zaměřeném na bermudský trojúhelník. Ty nejpodstatnější informace prezentující určitou časovou osu naleznete v tabulce uvedené níže.

PředmětHodnota
Pomyslný počátek archivu1612
Osamostatnění archivu1630
NepřístupnýDo 19. století
První český badatelFrantišek Palacký
Základní informace o vatikánském archivu.

Vatikánský archiv údajně obsahuje přes 35 tisíc nejrůznějších spisů. Dohromady jde až o 85 kilometrů polic nabytých zajímavým a v mnohých případech utajovaným materiálem souvisejícím s náboženstvím. Spisy pochází od osmého století až do současnosti.

Přístup k archivu je hodně omezený

Možná si pokládáte otázku, proč je vlastně Vatikánský archiv takovým tajemným místem opředeným řadou konspiračních teorií? Není se čemu divit. Veřejnosti byl zpřístupněn až v 19. století, a to pouze jeho vybrané části. Navíc do archivu se nedostane jen tak někdo. Dány jsou určité podmínky vstupu. Jen pro zajímavost uvedeme, že k otevření pro odbornější veřejnost došlo v roce 1881.

Při archivu ve Vatikánu působí už nějaký ten čas i škola, která se primárně zaměřuje na archivnictví.

Jan R., Znojmo, historik.

Jediným, kdo má přístup všude po vatikánském archivu je samozřejmě papež. Pokud se přece jenom někdo dostane na povolení dovnitř, musí mít se sebou pouze tužku a papír. Navíc mu budou zpřístupněny jednom tři texty denně. Vatikánský archiv je zkrátka spojen s velkými omezeními, které právoplatně vyvolávají nejrůznější domněnky.

Vatikán, ve kterém se skrývá tajemný archiv.

Vatikánský archiv a konspirace

S vatikánským tajným archivem pochopitelně souvisí hned několik konspiračních teorií. Ty jsou zaměřeny především na činy církve v letech minulých. Ta údajně nebyla tak svatá, jak se dělá dnes. Dohady jsou také o životě Ježíše a v neposlední řadě se nabízí i určitá spojitost s mimozemskými civilizacemi.

Vatikán údajně tají řadu informací

V těsné blízkosti vatikánského tajného archivu se dokonce nachází observatoř. To pochopitelně vede k dalším konspiracím. V následujících otázkách a odpovědích se Vám pokusíme přinést co nejvíce hodnotných informací spojených s určitými domněnkami.

Jaká data ukrývá vatikánský archiv z pohledu církve?

Údajně existují informace spjaté s křižáckými výpravami, kdy si církev obecně vynucovala víru v Boha násilím.

Jaké konspirace se týkají Ježíše?

Vatikánský archiv má dokonce prozrazovat, že Ježíš nebyl ukřižován. Všechno bylo prý zcela jinak a v archivu se dokonce nacházejí informace o jeho manželstvích, dětech a rodině obecně. Je to ale skutečně pravda?

Hrozí něco zpřístupněním archivu?

Ti největší konspirátoři poukazují na to, že díky obsahové stránce archivu by mohlo dojít k poškození celé církve jako náboženské instituce.

Jsou v archivu nějaká šokující fakta spojená s novodobějšími dějinami?

I ty se tam mají údajně nacházet. Například to, že papež měl prý podporovat nacismus během druhé světové války. Nic z toho ovšem není podloženo důkazy.

O koho se jednalo během druhé světové války?

Byl to Pius XII. a jeho názory v každém případě patří mezi hodně kontroverzní.

Vatikánský archiv je dílem mimozemské civilizace

Zapomínat bychom ovšem neměli ani na jednu z nejšílenějších konspiračních teorií týkající se UFO. Podle některých je vatikánský archiv výplodem mimozemských civilizací a některé jeho části skrývají hodně peprné informace. Církev pak byla pověřena spravováním tohoto tajného archivu. Mnozí příznivci této konspirační teorie přináší také souvislosti se zmiňovanou observatoří. Je otázkou, co je na tom všem pravdy. Jisté je ovšem to, že tajnůstkářství církve v mnohých lidech vyvolává spoustu otázek a konspiračních teorií. Dokazuje to přemíra neprobádaných spisů. Zdrojem informací se staly webové stránky Wikipedia a Plzeňoviny.