Každý jistě správně tuší, že spánek je velice důležitý pro posílení imunity. Přináší nám dostatek psychických a zároveň fyzických sil. Je ale zcela zřejmé, že spaní si bude trochu jinak užívat mladý člověk a odlišně pak senior. Právě starší lidí trpí nejrůznějšími obtížemi, které jim spánek znehodnocují. A my se nyní podíváme na to, kde mohou být takové příčiny.
- Senioři by měli spát asi 7,5 hodin denně.
- Často to ale není pravdou.
- Jaké jsou tedy příčiny brzkého vstávání?
Kde se berou potíže s nespavostí?
Spánek mohou narušit například bolesti těla, které Vás jednoduše probudí kdykoliv během noci. Proto se vyplatí tyto obtíže eliminovat a tím si zajistit lepší spaní. S ostatními příčinami Vás seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.
Ano, přejídání před spaním znehodnocuje spánek nejenom seniorům, ale také mladým lidem.
Spánkový hormon je melatonin, který s přibývajícím věkem ubývá a způsobuje noční buzení. Jeho množství v těle můžete zvýšit například konzumací vhodných potravin.
I když je to u důchodců velice časté, spaní přes den není zrovna nejvhodnější. Narušuje totiž noční spánek. Když na Vás jde spaní přes den, raději se seberte a jděte se projít nebo vykonávejte nějakou činnost.
Ano, nespavost může být dosti často zapříčiněna právě kombinací určitých léků. Takový problém zkuste konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.
U seniorů je velice často nepříjemná a obtěžující inkontinence. I ta má však řešení, minimálně ve formě vložek.
Dobrý spánek – pomozte si přírodou
Jestliže Vás sužují jakékoliv problémy uvedené výše, zkuste je nejenom eliminovat, ale zaměřte se na podporu opaku. K lepšímu spánku Vám dopomohou nejrůznější přírodní extrakty. Mezi ně patří meduňka lékařská, kozlík lékařský nebo dáte přednost jiným bylinkám. Na kvalitě spánku se jednoduše dá pracovat, tak to vyzkoušejte také.