Do novodobých dějin se zapsala spousta konspiračních teorií. Není to jenom Nový světový řád, ale také pojem QAnon. Za tímto výrazem se skrývá propletenec mnohých krajně pravicových konspiračních teorií, s nimiž Vás v následujících řádcích podrobněji seznámíme.
- Konspirační teorie vychází z Pizzagate.
- Vznikla v srpnu 2017.
- Měla dopady na okolnosti kolem Donalda Trumpa.
- Svoji roli sehrála při prezidentských volbách v USA.
Co všechno hlásá konspirační teorie QAnon?
QAnon je konspirační teorií, která sdružuje řadu nejrůznějších tvrzení. My Vás prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí seznámíme s těmi nejznámějšími z nich, o nichž svého času slyšel pravděpodobně každý.
Tento výrok řekl v roce 2017 Donald Trump a měl být šifrou pro schůzku vojenských vládců. V překladu znamená Ticho před bouří.
Tento vládce je údajně pouze nastrčenou loutkou americké CIA.
Týkala se například jeho sesazení z prezidentského trůnu. Za vším údajně stál George Soros, Barack Obama a Hillary Clintonová.
Kupříkladu to, že Titanic potopil J. P. Morgan nebo že Clintonová, Obama a Soros obchodují s dětmi.
Právě ten uvolňuje do světa tyto konspirační teorie a získává si jimi své příznivce.
Jaká je věrohodnost této konspirační teorie?
Na QAnon si musí udělat každý obrázek sám. Jen pro doplnění ještě uvedeme, že v rámci těchto konspiračních teorií se objevily zprávy o FBI pracující na převratu, o rodině Rothschildů jako o satanistickém kultu a podobně.
V souvislosti s těmito konspiračními teoriemi byl svého času proveden malý průzkum, jehož výsledek byl celkem zajímavý. Těmto konspiračním teoriím věří až 33 % republikánů a jen 13 % jim nevěří. Opakem toho byli demokraté, kteří v 72 % ničemu z toho samozřejmě nevěřili. Na druhou stranu je zajímavé, že o této teorii neví až 14 % Američanů.