Geneticky modifikované potraviny mají zredukovat populaci

Konspirace spojené s nadnárodními společnostmi a skupinami mocných ovládajících svět nikdy neutichnou. Dokazuje to například kauza Chemtrails. My Vás nyní seznámíme s další, která je zaměřena na geneticky modifikované potraviny. Označení této kauzy nebo chcete-li konspirace je poměrně jasně vypovídající.

  • Zasahování do růstu plodin.
  • Vnesení genu do rostlinného dědictví.
  • Výsledkem jsou mutace potravin.

Historie upravovaných potravin

Nejprve se pojďme zaměřit na to, kdy vlastně vznikly geneticky modifikované potraviny. Od jaké doby dochází k ovlivňování růstu plodin a křížení nejrůznějších linií? Všechno podstatné se dozvíte prostřednictvím tabulky prezentované níže.

PředmětHodnota
Šlechtění jen výběremDo 18. století
MutacePřirozené dědičné změny
Genetické manipulaceČtvrtina 20. století
VýsledekGeneticky manipulované organismy
Když začalo genetické upravování potravin?

Geneticky modifikované potraviny, to jsou vlastně genové manipulace upravující geny cílových organismů. Tedy plodin, ze kterých následně vznikají potraviny.

Téměř všechny světové studie poukazují na to, že přiměřená genetická modifikace potravin je zdraví neškodná.

Pavel J., Brno, vědec.

Geneticky modifikované potraviny a jejich výhody

Zajímat Vás bude určitě i to, proč vlastně dochází ke genetickým úpravám potravin? Důvodů je hned několik. Vše se povětšinou točí kolem snížení ztát souvisejících s chovem zvířat nebo pěstováním plodin. Podstatné je také zvýšení výnosů a zároveň navýšení nutričních hodnot. Ideálně v co nejkratším možném čase.

Mezi oficiální benefity lze zařadit i zlepšení odpadového hospodářství, pěstování plodin v extrémních podmínkách a omezení chemizace půdy. Otázkou ovšem zůstává, zda tyto postupy na plodinách nemohou nějakým způsobem negativně ovlivňovat lidské zdraví? Nebo dokonce redukovat populaci s tím, že jde o úmysl? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

I takhle mohou vypadat geneticky upravené potraviny.

Nepřirozenost jídla a potravin

Konspirační teorie zaměřená na geneticky modifikované potraviny hovoří poměrně jasně. Právě genetická úprava plodin působí neblahým způsobem na lidské zdraví a z dlouhodobého hlediska jej poškozuje. GMO, jak jsou geneticky modifikované potraviny označovány mají za úkol zredukovat populaci na této planetě.

Geneticky modifikované potraviny – Otázky a odpovědi

Pojďme se ale této poměrně rozšířené konspiraci věnovat detailněji. Prozradíme Vám, kolik studií už vzniklo na podporu geneticky modifikovaných potravin a jaké jsou proti. Zjistíte i nějaké další podrobnosti k výsledkům genových manipulací. To vše prostřednictvím otázek a odpovědí prezentovaných níže.

Jaké jsou výsledky genových manipulací?

Je to vyšší odolnost rostlinných virů, odolnost plodin proti herbicidům, ale také proti nejrůznějším škůdcům. Výjimkou není ani podstatně delší trvanlivost potravin.

Kolik studií vzniklo na podporu modifikovaných potravin?

Je to určitě více jak dva tisíce studií zaměřených na GMO. Všechny podporují nezávadnost takto upravených plodin z dlouhodobého hlediska?

Staví se nějaké studie proti?

Ano, konspirátoři tasí proti korporacím také své studie. Těch bohužel existuje hodně malé množství a některé z důkazů jsou nepřesvědčivé.

Kdo údajně stojí za touto modifikací potravin?

Jsou to primárně nadnárodní společnosti, které prahnou především po zisku. Mohou to ale být i světové mocnosti s vidinou jiných cílů?

K čemu mají vést geneticky modifikované potraviny?

Podle konspirační teorie je jejich hlavním cílem především postupné zredukování populace na zemi. Pozvolným a nenápadným způsobem díky geneticky upravenému jídlu.

Geneticky modifikované potraviny a prevence rizik

Oba tábory jsou v přesvědčování společnosti opravdu silné. Jak konspirátoři, tak vědci a autoři nejrůznějších studií. V této souvislosti lze pouze zmínit, že genetická modifikace je pochopitelně spojena s řadou kontrolních systémů a prevencí rizik, aby nedocházelo k poškozování lidského zdraví. Na druhou stranu je pravda, že se mezi lidmi objevují některé nemoci čím dál častěji a ve větší míře. Mohou za to tyto potraviny? To je otázka. Zdrojem informací se staly webové stránky Wikisktripta, finmag a Český rozhlas Dvojka.