Barrack Obama – konspirační teorie tvrdí, že není Američan

V rámci světové politiky se objevila celá řada nejrůznějších konspirací. My Vám dnes přinášíme jednu z nich. Ta se týká bývalého prezidenta Spojených států amerických. Není to John Fitzgerald Kennydy, nýbrž Barrack Obama. S ním se pojí hned dvě poměrně známé konspirace.

  • Americký právník a politik.
  • Celým jménem Barack Hussein Obama.
  • Bývalý prezident USA.
  • První Afroameričan v úřadu.
  • Prezidentem byl dvě volební období.

Barrack Obama a něco o něm

Barrack Obama je člověkem, kterého díky prezidentské funkci zná v podstatě celý svět. Jeho politická kariéra začala poměrně záhy. Vyšší funkce začal obsazovat v roce 1997. Jeho důležité životní milníky Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Narození4.8.1961
Senátor státu Illinois1997 až 2004
Senátor Kongresu USA za Illinois2005 až 2008
Prezident USA2009 až 2017
Důležité životní milníky bývalého prezidenta.

Barrack Obama se pyšní prvenstvím z pohledu funkce získané Afroameričanem. Narodil se v Honolulu na Havaji. Takové jsou alespoň oficiální informace. Je tomu ale opravdu tak?

Bývalý prezident USA má ženu Michelle Obamovou. S ní má dcery Malia Ann a Natashu.

Pavel J., Praha, politik.

Bývalý prezident nepochází z Havaje

A právě v tento moment vzniká první konspirační teorie. Barrack Obama údajně nepochází z Havaje. Když se svého času spekulovalo o této konspiraci, byl zveřejněn jeho rodný list. Toho se pochopitelně chytili všichni ti, kdo nevěřili v jeho původ. Začalo zkoumání, zda takový dokument je vůbec platný či nikoliv.

Negativně se k tomuto dokumentu dokonce vyjádřil šerif v Maricopa Country v Arizoně, ale také soudní znalec. Ten byl naopak odborníkem na písmo. Z podobných analýz vznikl jednoznačný výsledek, že tento rodný list je falešný a obsahuje hned několik prokazatelných prvků tohoto tvrzení. Barrack Obama takové obvinění vždy popíral a nikdy se k němu podrobněji nevyjádřil.

Bývalý prezident Obama je opředen řadou mýtů.

Barrack Obama obdržel významnou cenu

Bývalý prezident Barrack Obama je spojen také s další konspirační teorií, které by možná měla předcházet jedna podstatná informace. A tou je relativně nečekané udělení Nobelovy ceny za mír. Toto ocenění získal v roce 2009 za to, že problémy řeší primárně dialogem a slovem, nikoliv zbraněmi a podobnou silou.

Další konspirační teorie

S Barrackem Obamou se samozřejmě pojí mnohé jiné konspirační teorie. My tak trochu navážeme na tu předchozí, týkající se jeho původu. Bývalý prezident má být údajně muslimem, což tak trochu prozrazuje jeho jméno. Bližší informace o této konspiraci získáte po přečtení níže uvedených otázek a odpovědí.

Co zmiňují světoví konspirátoři?

Například to, že Spojené státy americké pod vedením Obamy tajně vyzbrojovaly teroristy. Měla to být záminka pro ovládnutí dané země, ale je tomu opravdu tak?

S kým měl údajně Barrack Obama spolupracovat?

Mělo jít o vyzbrojování nejenom při konfliktu v Libyi, ale i Sýrii. Často byla zmiňována také úzká spolupráce s Muslimským bratrstvem v Egyptě.

Jak souvisí Nobelova cena za mír s touto konspirační teorií?

V tomto směru se primárně naráží na jeho kladný vztah k muslimským zemím, což mimochodem zmínil i na mnoha veřejných vystoupeních. Proti muslimům se vždy snažil jít slovem.

Jaké další konspirace v této souvislosti vznikly?

Zmínit je třeba například to, že jeho nejbližší poradkyně byla muslimka. Právě ta na něho měla velký vliv a podporovala jeho původ.

Jak Barrack Obama nadržoval muslimům v USA?

Tato konspirační teorie se opírá i o mnohé jiné důkazy. Jsou to například bezplatné obědy na některých státních školách pro muslimské studenty nebo zrušení zákazu vstupu vybraným muslimům do Spojených států amerických.

Barrack Obama a další konspirace

Bývalého prezidenta USA samozřejmě provází ještě ostatní kontroverze. Ať už je to blízký vztah s komunistickými aktivisty, podpora černošských organizací s antisemitskými výroky nebo spojení s pastorem, který údajně upozorňoval na to, že virus HIV byl uměle vytvořen americkou vládou. Jako vždy je třeba zmínit, že jde o konspirační teorie, na něž si každý musí udělat svůj názor. Zdrojem informací byly internetové portály ProtiProud, eportál a Wikipedia.