Dobrý den, milý čtenáři,

děkujeme za čtení OSUD.cz.  pouze část článků na OSUD.cz je volně přístupná. Server - digest výběru toho nejlepšího ze světového i domácího webu financují naši platící abonenti. Jste-li častými návštěvníky našeho serveru, nebo chcete-li pomoci s financováním jeho udržitelnosti a rozvoje, zvažte -> registraci a placené členství<- . Získáte tím kromě plného přístupu k přibližně 75 článkům měsíčně i některé další funkce, přístup do diskuse, "editor´s note", tedy články a rubriky šéfredaktora, a další. Děkujeme.

 
   

Úžasná síla emocí: Jsem v práci nespokojený

Problém je v tom, že když dychtivý pozorovatel pozoruje nežádané jevy, tak zároveň ty nežádané jevy ve větším množství i přitahuje. Ale pozorování nežádoucích věcí má i své pozitivní stránky, protože v přítomnosti nežádoucího je vám jasnější, co chcete. A jakmile spatříte a identifikujete to, co nechcete, vysíláte do vesmíru svou „raketu přání".

Jsem v práci nespokojený

 

Příklad:

„Již téměř rok pracuji pro tuto firmu a odvádím dobrou práci. Je to malá soukromá firma a někteří asi z dvaceti zaměstnanců jsou členy rodiny, která tu firmu vlastní. Já jsem „služebně" nejmladší, a protože je to malá firma, často dělám i jinou práci, než na jakou mě najali. Odvádím dobrou práci, jsem obyčejně rychlejší než ostatní zaměstnanci, a navíc mám tu práci rád. Co mi ale vadí, je, že většina zaměstnanců odvádí polovičatou práci. Jako by nechtěli za žádnou cenu pracovat podle svých schopností, a nenávidí mě, protože dělám svou práci, jak jen nejlépe mohu. Protože mě práce baví, dělám naplno, ale ostatní to vidí, jako bych úmyslně nasazoval laťku příliš vysoko. Bojí se, že se od nich bude očekávat, aby odváděli práci podle stejného měřítka, a tak mi začali různě podrážet nohy.

Mám rád různorodost práce a ve skutečnosti jsem nyní schopný zastoupit téměř kohokoliv, ale poslední dobou se mi zdá, že si všichni začali vybírat práci, která se jim zamlouvá, a tu horší práci nechávají na mě. Často mám nutkání to někomu říci, nechci však dělat zle, ale ani nechci být nadále středem pozornosti a hněvu ostatních.

Také mně napadlo dát výpověd a najít si jinou práci, ale to jsem již udělal z podobných důvodů třikrát. Možná jsou takovéto mezilidské pracovní vztahy všude. Navic mě odrazuje, že na novém pracovišti vždy začínám znovu, s novými lidmi a za nižší mzdu.

Nevím, co dělat. Nechce se mi odejít, ale zároveň je těžší a těžší zůstat. Potřebuji vyhrát v loterii.“

 

Všimněte si, že to, co prožíváte, se jakoby odehrává v cyklech, podle šablony, protože se opakovaně nalézáte v pracovních prostředích s podobnými mezilidskými vztahy To se děje proto, protože při pozorování vaší současné situace (at už chtěné či nechtěné) aktivujete vibraci podobnou těm jevům, které ve svém pracovním prostředí pozorujete, a zákon přitažlivosti vám je přivede do cesty ve vašem příštím zaměstnání, a tak dále. Ta nejaktivnější složka ve vaší vibraci bude opakovaně přitahovat jevy se stejnou vibrací. Mnozí lidé s tím mají problém, protože je pro ně obtížné nenechat se vtáhnout do děje kolem nich. Problém je v tom, že když dychtivý pozorovatel pozoruje nežádané jevy, tak zároveň ty nežádané jevy ve větším množství i přitahuje. Ale pozorování nežádoucích věcí má i své pozitivní stránky, protože v přítomnosti nežádoucího je vám jasnější, co chcete. A jakmile spatříte a identifikujete to, co nechcete, vysíláte do vesmíru svou „raketu přání".

Prakticky to znamená, že když se vám zdá vaše pracovní prostředí nespravedlivé a nefér, tak vytváříte (v tu chvíli) vibrační depozitář lepšího pracovního prostředí a vaše niterná bytost se nyní soustřeďuje na zlepšení. Vaše negativní emoce v tomto okamžiku jsou zapříčiněny rozporem mezi vaší niternou bytostí (zaneprázdněnou vizí lepšího pracovního prostředí) a mezi vámi (stále soustředěným na nežádoucí přítomnost).

Následující proces proti proudu i po proudu vám pomůže přivést se do souladu s tím, co nyní očekáváte od pracovního prostředí:

 

Nemyslím si, že je správné, aby většina zaměstnanců odváděla polovičatou práci.

Stydím se, když je vidím pobírat výplatu za mizernou práci.

Jako by si dělali nároky na výplatu jen za to, že se dostaví do práce. Zdá se, že očekávají výplatu bez ohledu na to, jestli odvedou nějakou práci.

Když odvádím práci podle mého nejlepšího svědomí, tak mezi nimi trčím jako kůl v plotě.

Majitelé nemají ponětí o tom, co se v jejich firmě děje.

Myslím si, že kdyby to věděli, většinu zaměstnanců by propustili.

 

Kdykoliv máte s nějakou situací spojeny silné emoce, pak je docela pravděpodobné, že vás na začátku napadnou myšlenky proti proudu, které budou sotva odrážet váš momentální stav Mějte na paměti, že zákon přitažlivosti vždycky uvede do popředí to, co je ve vaší vibraci nejvíc aktivní. Je proto přirozené, že když vás něco irituje, přijde vám to častěji na mysl, a tím pádem i do cesty.

Nezapomeňte, že účelem procesu proti proudu / po proudu je zprostit se těch iritujících myšlenek, najít úlevu a začít stáčet myšlenky po proudu. Časem se ty nové myšlenky po proudu stanou vaší realitou a zlepšení bude patrné všude kolem vás.

 

Soustřeďte se nyní na pozitivnější myšlenky, které vám poskytnou citelnou úlevu:

Nejsem právě v takové tísni, abych se musel rozhodovat, mám-li zůstat, nebo dát výpověď:

Nejsem si jist, do jaké míry vědí majitelé o zaměstnancích. Neptají semě na názor, tak není nic špatného na tom, že se nesvěřuji s tím, co vidím.

Ve skutečnosti vím jen velmi málo o ostatních zaměstnancích. Veskutečnosti ani nevím, co je příčinou jejich chování.

Nic mi není do toho, co ostatní dělají nebo nedělají. Líbí se mi různorodost mé práce.

Téměř vždy si zde mohu najít zajímavou práci.

Mám schopnost přistoupit i k té nejobyčejnější práci se zájmem.Vlastně jsem zde nespokojený, jen když se stavím někomu či něčemu. Když chci, mám schopnost se udržet v emocionální rovnováze.

Jak je dobře, že jsem schopný ignorovat, co si o mně ostatní myslí. Ani se popravdě nemohu dozvědět, co si o mně ostatní myslí.

Vím jen, co si já myslím o tom, co si o mě ostatní myslí. Když chci, jsem schopný kontrolovat svoje názory.

Vše, co prožívám, formuluje neustále jasnější vibrační touhu pozlepšené situaci.

To znamená, že to, co mi v práci vadí, mě vlastně připravuje pro lepší situaci v budoucnosti.

Jak rychle se dočkám té Lepší situace, záleží na mně a na volbě myšlenek (v souladu / v nesouladu, harmonické / neharmonické, proti proudu / po proudu).

Mohu si vybrat myšlenky PROTI PROUDU nebo PO PROUDU. At už tak, či onak, mohu si vybrat.

 

( Ukázka je z knihy Úžasná síla emocí - Věřte svým pocitům autorů Esther a Jerry Hicks a objednat si ji můžete zde )

10
14.09.11 12:30
admin
admin
redakce OSUD.cz

 Dobrý den, milý čtenáři,

děkujeme za čtení OSUD.cz.  pouze část článků na OSUD.cz je volně přístupná. Server - digest výběru toho nejlepšího ze světového i domácího webu financují naši platící abonenti. Jste-li častými návštěvníky našeho serveru, nebo chcete-li pomoci s financováním jeho udržitelnosti a rozvoje, zvažte -> registraci a placené členství<- . Získáte tím kromě plného přístupu k přibližně 75 článkům měsíčně i některé další funkce, přístup do diskuse, "editor´s note", tedy články a rubriky šéfredaktora, a další. Děkujeme.

 
   
Mini recenze

K tomuto článku ještě nikdo recenzi nenapsal. Napište ji jako první!